مشاهده همه محصولات
  • ابتدا باید مشخص کنید هدف از خرید لوستر چیست؟ برای تامین نور و روشنایی است یا به عنوان وسیله تزینی منزل میخواهید استفاده کنید.
  • سپس به سراغ اندازه لوستر میروید، بزرگی و کوچکی لوسترها به فضایی که میخواهید برای آن لوستر تهیه کنید،بستگی دارد. در فضاهای بزرگ برای خرید لوسترها با ابعاد بزرگ دستتان باز است،به راحتی می توانید انتخاب کنید. اما در فضاهای کوچک باید دقت داشته باشید که از شاخه ها و چراغ های کمتر استفاده کنید چون در نهایت مجبور به خاموش کردن نورهای اضافی لوستر میشوید.
  • بعد از اندازه به سراغ سبک لوسترمی رویم، حتما در هنگام خرید، دکوراسیون محیط خود را در نظر بگیرید به عنوان مثال: لوستر های کوچک که تقریبا نور کمتری دارند و چوب و فلز در آنها بکار رفته شده برای خانه های کوچک و مدرن مناسب است یا برعکس، لوسترهای بزرگ و پر روشنایی که به صورت بلوری و کریستال هستند برای دکوراسیون های کلاسیک و خانه های بزرگ متناسب هستند؛ همچنین هنگام خرید به یاد داشته باشید تناسب با آباژورها، زیبایی خاصی به فضا میدهد.
  • توجه به رنگ ها در لوستر میتواند با اهمیت باشد، همانطورکه باید لوستر انتخابی خود را براساس به روز بودن و زیبا بودن تهیه کنید، باید در نظر داشته باشید رنگ و مدل لوستر با رنگ و مدل پرده و مبل شما همخوانی داشته باشد تا مجبور به تعویض لوستر نشوید.
  • در انتخاب لوستر دقت داشته باشید که نکات استاندارد و تا جای ممکن سادگی لوستر رعایت شده باشد چراکه در صورت شکستن قسمتی از لوستر امکان تهیه و یا تعویض آنها در بازار وجود داشته باشد و دلیل اینکه باید تا جای ممکن ساده باشد، این است که شما به راحتی بتوانید لوستر خود را تمیز و گردگیری کنید.
  • توجه به ارتفاع سقف،در خرید لوستر اهمیت ویژه ای دارد؛ چراکه اگر سقف کوتاه باشد انتخاب لوسترهای چند طبقه و با آویزهای بلند،مناسب نیست و شما باید لوسترهایی انتخاب کنید که کوتاهی سقف را کمتر نشان دهد وبه صورت یک مانع در محیط نباشد. در این فضا ها که شما باید لوستر هایی که برای سقف های کم ارتفاع مناسب است، استفاده کنید، برای روشنایی بیشتر میتوانید دیوار کوب ها وآباژور هماهنگ با لوستر را در محیط مورد نظرتان قرار دهید.
  • برای سقف های گچبری دار، استفاده ازلوسترهای ساده مناسب فضای شماست چون استفاده از لوسترهای شلوغ همراه با سقف های گچبری دار باعث خستگی چشم ویکنواخت شدن دکوراسیون میشود.

 

  • انتخاب لوستر برای مکان هایی مثل آشپزخانه واتاق خواب، با انتخاب لوستر برای پذیرایی متفاوت است؛ شما برای تهیه لوستر آشپزخانه و اتاق خواب میتوانید از لوسترهای چوبی استفاده کنید چون در هردو محیط از تعدادی وسایل چوبی استفاده شده است. همچنین سعی کنید برای انتخاب لوستر اتاق خواب، لوستری برگزینید که نورلوستر به سمت بالا وکاملا ملایم باشد وبرای آشپزخانه، برعکس اتاق خواب، از لوسترهایی استفاده کنید که شاخه های روبه پایین با نور زیاد باشد تا به راحتی قسمت های مختلف آشپزخانه دیده شود.
  • برای زیباسازی بیشترفضا، رنگ لامپ و نورپردازی بسیار مهم است،که کدام رنگ لامپ(آفتابی یا مهتابی) متناسب با دکوراسیون ما است وهم باعث ناراحتی دید ما نمیشود.
  • برای فضای کوچک سعی کنید از یک لوستر استفاده کنید، تا هم در برق صرفه جویی کرده باشید هم فضا زیاد نورانی نشود؛اما در فضاهای بزرگ استفاده از یک لوستر کوچک در کنار لوستر اصلی و بزرگ شما جلو زیبایی به محیط شما میدهد.