مشاهده همه محصولات

​​لوستر فانتزی

 

 لوستر فانتزی از جذاب ترین نمونه های لوستر می باشد که سادگی، زیبایی و خلاقیت در طراحی را در کنار هم حفظ کرده است. استفاده از اشکال هندسی بسیار زیبا و مدرن باعث شده است تا این نوع آویز در محیط های مختلفی کاربرد داشته باشد. به همین منظور در ادامه به ویژگی های لوستر فانتزی، نمونه های رایج، مزایا و نکات مهم در خرید آنها خواهیم پرداخت. با فروشگاه اینترنتی وودوهوم همراه باشید.

 

در ادامه ی این مطلب خواهیم خواند:

 

  1. لوستر فانتزی چیست
  2. مزایای خرید لوستر فانتزی
  3. انواع لوستر فانتزی
  4. چطور خرید لوستر فانتزی را انجام دهیم؟

 

لوستر فانتزی چیست؟

لوستر فانتزی همان طور که از نامش مشخص است به نوعی آویز و لوستر گفته میشود که طراحی آنها با اشکال هندسی کاملا متفاوت و خلاقانه انجام میشود. در این نوع لوستر خبری از شاخه های پر از کریستال با سبک های کلاسیک نیست و بیشتر ایده پردازی در طراحی مد نظر می باشد. از دیگر ویژگی های مهم آویزهای فانتزی می توان به طراحی عروسکی با رنگ های جذاب آنها اشاره نمود که باعث میشوند تا انتخاب مناسبی برای اتاق کودکان به شمار روند.

لوستر فانتزی

مزایای خرید لوستر فانتزی

هر یک از لوسترهای موجود در بازار برای محیط های خاصی کاربرد داشته و ویژگی های منحصر به فردی نسبت به هم دارند. لوستر فانتزی که در چند سال اخیر به شدت در محیط های مختلف مسکونی و تجاری و اداری کاربرد پیدا کرده است، چند مزیت مهم داشته که عبارتند از:

تنوع بالا در طرح و رنگ

از مهم ترین دلایلی که خرید لوستر فانتزی را در اغلب مواقع بسیار پرطرفدار می کند، تنوع بالا در طرح و رنگ این نوع لوستر می باشد. برخلاف لوستر مدرن و کلاسیک که از نظر رنگ تنوع بالایی ندارد، در نوع فانتزی آن دایره گسترده ای از طیف های رنگی را شامل می شود. در نتیجه براحتی می توان بر اساس هارمونی به کار رفته در دکوراسیون محیط نمونه های بسیار زیبایی از این نوع لوستر را انتخاب کنید.

 

 

علاوه بر رنگ، طرح های این نوع لوستر نیز بسیار زیاد بوده و برای هر سبک دکوراسیون حق انتخاب بالایی را فراهم کرده اند. به عنوان مثال، برای اتاق کودک با توجه به جنسیت و همچنین سن آنها می توان از انواع لوستر فانتزی با طرح های عروسکی انتخاب کرد. برای سایر محیط ها نیز می توان متناسب با هدف اصلی انتخاب های مناسبی داشت.

 

چرا لوستر فانتزی؟

گویا سلیقه عموم مردم به مرور در حال تغییر است. در گذشته بیشتر سلیقه ها و انتظارات حول مدل هایی از لوستر می گشت که امروزه از آن ها در برابر مدل های مدرن و فانتزی تحت عنوان «کلاسیک» یاد می شود. لوسترهایی که طی چند دهه قبل در منازل و سایر فضاها دیده ایم، عموما ترکیبی شلوغ از متریال کریستال و فلز هستند اما حالا گویی طرح های مینیمال چشم ها را بیشتر به خود جذب می کنند.

استفاده از اشکال هندسی گوناگون و نیز متریال های بسیار متنوع در طراحی و تولید لوستر فانتزی سبب شده است که دامنه انتخاب این لوسترها برای مکان های گوناگون بسیار گسترده باشد.

​​لوستر فانتزی

لوستر فانتزی پذیرایی

معمولا افراد برای لوستر فانتزی پذیرایی به سراغ مدل هایی می روند که همان عناصر فلز و کریستال را داشته باشد اما از طراحی متفاوت، مدرن و مینیمالیستی بهره مند باشد. در مدل هایی که امروزه برای ساخت لوستر فانتزی مناسب برای سالن های پذیرایی منزل یا حتی سالن های رسمی انتخاب می شود، معمولا از متریال استیل در کنار قطعات شیشه و کریستال استفاده می شود که به نوعی هم زیبا و ساده و هم در عین حال شکوهمند است.

هم چنین به دلیل بزرگ بودن فضای پذیرایی نسبت به سایر بخش های منزل، باید به شیوه ای انتخاب شود که بتواند تعداد لامپ های بیشتری را ساپورت کند تا مشکل نور وجود نداشته باشد.

قیمت لوستر فانتزی

در حالت کلی می توان گفت در این نوع لوستر تجملات کمتری به چشم میخورد و کریستال و شاخه های برنزی مجلل در آنها به ندرت استفاده میشود. از آنجا که در طراحی این نوع لوستر بیشتر تمرکز بر روی استفاده از طرح و اشکال هندسی خلاقانه و نورپردازی آنها با led و لامپ های متنوع می باشد، در نتیجه از نظر قیمت در حد نسبتا پایینی قرار دارند. ارزان بودن قیمت لوستر فانتزی نسبت به لوسترهای کلاسیک و مدرن یکی از بهترین مزایای این نوع آویز به شمار می رود.

بیشتر بخوانیم :  قیمت انواع لوستر مدرن و کلاسیک

 
 

انواع لوستر فانتزی

همان طور که اشاره کردیم، از مهمترین ویژگی های لوستر فانتزی، تنوع بسیار زیاد در طرح های آنها و کاربرد گسترده این نوع آویز در محیط های مختلف می باشد. از بهترین و پرطرفدارترین انواع این گروه از لوسترها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لوستر فانتزی پذیرایی

فضایی که برای پذیرایی از مهمان در نظر گرفته میشود، در اغلب مواقع مجلل ترین بخش از فضای مسکونی یا اداری خواهد بود. البته سبکی که برای این محیط ها در نظر گرفته میشود با توجه به سلیقه افراد کاملا با هم متفاوت می باشد. به طوریکه برخی سبک مدرن و ساده را ترجیح می دهند و برخی کلاسیک! تنوع بسیار بالا در طراحی لوسترهای فانتزی باعث شده است تا برای هر نوع سبک دکوراسیون گزینه های بسیار زیبایی را انتخاب کنید.

 

تماس با ما وودووهوم

 

 

بیشتر بخوانیم : قیمت لوستر ایرانی یا خارجی؟​

به عنوان مثال، در لوستر فانتزی پذیرایی می توان از نمونه هایی استفاده نمود که کریستال در آنها به کار رفته است. این گروه از لوستر ترکیب بسیار زیبایی را با استفاده از اشکال هندسی و کریستال ها ایجاد کرده و به همین خاطر محیط را بسیار زیبا خواهد کرد. علاوه براین، با انتخاب این نوع لوستر می توان تا حد زیادی در هزینه های خرید نیز صرفه جویی نمود.

لوستر فانتزی

 

 

لوستر فانتزی آشپزخانه

آشپزخانه که به قلب خانه معروف می باشد نیاز به نورپردازی مناسبی دارد تا نه تنها افراد حاضر در آن احساس خوبی داشته باشند، بلکه در زیباتر شدن و جلوه بهتر رنگ غذا موثر باشد. لوستر فانتزی آشپزخانه از بهترین نمونه ها برای این محیط می باشد که زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می کند. بخاطر فضای کوچک آشپزخانه و شلوغ بودن آن نسبت به سایر بخش های منزل، در نتیجه باید تا حد امکان از لوسترهای ساده و در عین حال با نور زیاد استفاده نمود که نوع فانتزی انتخاب بسیار خوبی برای این محیط ها خواهند بود.

 

 

 

لوستر فانتزی اتاق خواب

بیشترین کاربرد آویزهای فانتزی در محیط اتاق خواب می باشد که سادگی بسیار خوبی را در این بخش از منزل ایجاد می کند. استفاده از لوستر در محیط اتاق خواب بیشتر از اینکه جنبه نورپردازی زیاد داشته باشد، از نظر زیبایی مهم است. به همین خاطر می توان با انتخاب لوستر فانتزی اتاق خواب با رنگ های متناسب با سرویس خواب و سایر وسایل موجود در اتاق فضایی فوق العاده زیبا را طراحی کرد.

لوستر فانتزی اتاق کودک از متنوع ترین لوسترهای موجود در بازار می باشد که نه تنها رنگ های بسیار زیبایی دارند، بلکه با داشتن طرح های عروسکی و شخصیت های کارتونی جلوه بسیار زیبایی را به محیط می بخشند. قیمت بسیار مناسب و ارزان در کنار تنوع بالا در طرح و رنگ های متناسب با گروه سنی و جنسیت کودکان همگی از جمله دلایلی می باشند که استفاده از لوستر فانتزی اتاق کودک را تا این اندازه محبوب کرده اند.

 

لوستر فانتزی چوبی

یکی از طراحی های ساختارشکنانه در دهه اخیر استفاده از متریال چوب در بخش های مختلف دکوراسیون از جمله در لوستر است. لوستر فانتزی چوبی ممکن است تنها از چوبی ساخته شده باشد که به آن اشکال مختلفی داده اند و نیز ممکن است از ترکیب چوب با متریال دیگر مثلا شیشه و کریستال ساخته شود.

علت گرایش دوباره به چوب در دکوراسیون می تواند دلایل نوستالژیک یا دلایل روانشناختی گوناگون دیگر داشته باشد اما به لحاظ زیبایی شناختی نیز چوب همواره عنصری زیبا، آرامش بخش و دوست داشتنی بوده است.

​​لوستر فانتزی

 

بیشتر بخوانیم :  انواع لوستر 

 

لوستر دیواری فانتزی

 

لوسترهای دیواری در فضاهای مختلفی مانند راهروها، پذیرایی های بزرگ و مکان های کم نور مورد استفاده قرار می‌گیرند. نور این نوع از لوستر فانتزی ملایم بوده و نورپردازی بسیار زیبایی به محیط اطراف خود می‌بخشد. نکته ای که در انتخاب لوستر دیواری فانتزی وجود دارد، انتخاب متناسب آنها است. به این معنی که لوسترهای دیواری باید با دیگر لوسترهای آویز همخوانی داشته و متناسب با یکدیگر انتخاب شوند.

چنانچه از نوع فانتزی لوستر دیواری انتخاب می‌کنید به فانتزی بودن لوسترهای آویز نیز توجه کنید. امروزه طرح ها و اشکال خلاقانه زیادی از لوسترهای دیواری فانتزی به بازار عرضه شده که طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است. دلیل آن ابعاد کوچک و در عین حال ایجاد نور مناسب است که جلوه زیبایی به فضا می‌دهد.

 

لوستر شاخه ای فانتزی

 

لوسترهای شاخه ای همان طور که از نام آن مشخص است به شکل شاخه های یک درخت هستند. این نوع از لوسترها تعداد شاخه های متفاوتی دارند که بعضا می‌توان به آنها اضافه کرد. به همین دلیل در هر نوع فضایی چه کوچک و چه بزرگ می‌توان از این نوع لوستر استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که این شکل از لوستر فانتزی در فضاهای بزرگ مناسب تر بوده و جلوه ی زیباتری خواهند داشت.

از ویژگی های لوستر شاخه ای فانتزی می‌توان به میزان نورپردازی آن اشاره کرد. چرا که دارای شاخه های زیادی هستند و معمولا در هر شاخه نیز یک لامپ قرار خواهد گرفت که موجب افزایش نور محیط می‌گردد. نوع فانتزی این لوسترها از جنس ها و طرح های خاصی ساخته می‌شوند که موجب هماهنگی آن با هر نوع دکوراسیون مدرنی خواهد شد.

 

لوستر فانتزی

 

چطور خرید لوستر فانتزی را انجام دهیم؟

در میان تمام انواع لوستر، طرح های فانتزی بیشترین تنوع را دارند و از نظر قیمت نیز تفاوت های زیادی در آنها مشاهده می گردد. برای داشتن بهترین انتخاب در میان این گروه از آویزهای فانتزی، لازم است مقایسه قبل از خرید را در راس کارهای خود قرار دهید. مقایسه نمونه های متنوع در فروشگاه های مختلف از نظر طرح، رنگ و قیمت زمان بر بوده و قطعا کار سختی خواهد بود. در مقابل، با خرید اینترنتی لوستر می توان با راحت ترین شیوه ممکن، خرید خوبی را انجام داد.

فروشگاه وودوهوم با ارائه انواع لوستر در طرح و رنگ های مختلف و داشتن شعب متعدد در شهرهای مختلف ایران، می تواند گزینه مناسبی برای خرید اینترنتی لوستر فانتزی، مدرن، کلاسیک، چوبی و سایر لوازم دکوراتیو به شمار رود. به منظور ارتباط با این مجموعه می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.

 

سوالات متداول

  • لوستر فانتزی چیست؟

لوستر فانتزی همان طور که از نامش مشخص است به نوعی آویز و لوستر گفته میشود که طراحی آنها با اشکال هندسی کاملا متفاوت و خلاقانه انجام میشود.

  • انواع لوستر فانتزی کدام است؟

لوستر فانتزی پذیرایی
لوستر فانتزی آشپزخانه
لوستر فانتزی اتاق خواب
لوستر فانتزی چوبی

  • قیمت لوستر های فانتزی به چه صورت است؟

از آنجا که در طراحی این نوع لوستر بیشتر تمرکز بر روی استفاده از طرح و اشکال هندسی خلاقانه و نورپردازی آنها با led و لامپ های متنوع می باشد، در نتیجه از نظر قیمت در حد نسبتا پایینی قرار دارند.

 

بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل

 

  • لوسترهای فانتزی از چه چیزی ساخته شده اند؟

قطعات شیشه ای لوسترهای کریستالی ، لامپ های دیواری ، لامپ های استاندارد و لامپ های رومیزی از کریستال باریک یا سرب ساخته شده است. این قطعات یا به سادگی تحت فشار قرار می گیرند یا با سنگ زنی یا سایش بسیار خوب پردازش می شوند.

  • آیا لوسترها از مد افتاده اند؟

لوسترها از مد افتاده نیستند و احتمالاً هرگز از مد نخواهند افتاد. در حالی که انواع مختلف لوسترها ممکن است از روندهای فعلی پیروی کنند ، سایر موارد بی انتها هستند. قبل از قرار دادن لوستر در خانه ، طرح ها و اندازه های مختلف و همچنین قیمت لوسترها را متناسب با اتاق در نظر بگیرید.

  • چگونه می توانم بدانم که لوستر من ارزش پول دارد؟

مانند هر مجموعه ای ، لوستری که در وضعیت خوب و اولیه قرار دارد ، ارزش بیشتری نسبت به آن دارد که در وضعیت نامناسب قرار دارد یا به طور گسترده بازسازی شده است. کریستال را بررسی کنید تا به دنبال تراشه ها و ترک ها باشید. بررسی کنید که آیا قطعاتی از کریستال گم شده یا با مواد جدیدتر جایگزین شده اند یا خیر.