مشاهده همه محصولات

 

لوستر

 

انواع لوستر-voodoohome.com

نور و روشنایی، اتفاقی است که از ابتدای آفرینش انسان مسئله مهم و حیاتی بوده است؛ از پرستش خورشید گرفته تا کشف آتش و اختراع برق. امروزه هم نور، تمام لحظه‌های زندگی ما انسان‌ها را در برگرفته است و علاوه بر نقش اصلی خود؛ یعنی روشنایی محیط، تبدیل به وسیله‌ای برای زیبایی فضا و دکوراسیون داخلی و خارجی شده است.

 

در ادامه خواهیم خواند:

 

 1. لوستر چیست؟
 2. انواع لوستر
 3. بهترین نوع لوستر
 4. لوستر کلاسیک
 5. لوستر مدرن
 6. لوستر اتاق خواب
 7. چطور بهترین لوستر ر انتخاب کنیم؟
 8. فضای نصب لوستر 
 9. انواع لوستر سقفی بر اساس نوع استفاده
 10. انواع لوستر برای اساس جنس و متریال
 11. نکات مهم در خرید انواع لوستر
 12. قیمت انواع لوستر
 13. خرید اینترنتی لوستر

 

 

 

همانطور که می­دانید، امروزه به دلیل گسترش مدرنیت و گرایش انسان ها به استفاده از تجهیزات پیشرفته، شکل و شمایل خانه ها نیز دچار تغییراتی شده. به طور مثال استفاده از لوستر ها یکی از این تغییرات در خانه هاست. لوستر ها برای نورافشانی بیشتر و نیز زیباتر کردن جلوه خانه ها تولید شده اند و این عامل سبب تغییر جلوه خانه ها شده است. نورافشان ها در سایز ها و انواع مختلف تولید شده اند و همین دلیل باعث راحتی در انتخاب و استفاده از این نورافشان ها برای خانه ها می­شود. همچنین انواع این نورافشان ها برای مکان های مختلف خانه نیز تولید شده اند که می­توان از آنها استفاده کرد، مثلا:

 • لوسترهای آشپزخانه: این نورافشان ها در سایز های مختلف برای نصب در آشپزخانه ها ساخته شده اند و جلوه زیبایی را به آشپزخانه می­دهند و انتخاب نوع این نورافشان ها نیز مبنی بر اندازه آشپزخانه و میزان ارتفاع سقف آشپزخانه صورت می­پذیرد. همچنین موارد دیگری نیز در انتخاب نورافشان مناسب آشپزخانه وجود دارد که تعدادی از آنها عبارتند از: تناسب با وسایل موجود در آشپزخانه، تم رنگی آشپزخانه، میزان نور مورد نیاز و...
 • لوستر بعدی نیز نورافشان مورد نیاز در پذیرایی و اتاق ها است: این نورافشان ها نیز مبنی بر نوع اتاق ها و سالن پذیرایی انتخاب می­شوند و اندازه و میزان نوردهی نورافشان نیز به نیاز این اتاق ها بستگی دارد.

لوستر ها یا به عبارتی نور افشان ها متناسب با سلیقه های گوناگونی تولید می­شوند و همچنین در تولید آن ها از متریال های متفاوتی نیز استفاده می­شود. متریال هایی نظیر: فلز و چوب و استیل و... . امروزه استفاده از چوب در تولید لوسترها بسیار مورد توجه است و از اجناس پرفروشی است که زیبایی دو چندانی دارد. از سوی دیگر چوب به دلیل دوام بالا و راحتی در ست کردن وسایل خانه می­تواند انتخاب مناسبی برای افراد باشد.

لوستر چیست؟

لوستر یکی از اکسسوارهای سنتی دکوراسیون داخلی در فضاهایی همچون اتاق نشیمن، سالن ناهارخوری، تالارهای بزرگ و... است که استفاده از آن در این روزگار، بر محوریت زیبایی و روشنایی تاکید دارد. لوستِر (به فرانسوی: Lustre) (که به نام‌های چلچراغ، آویز یا نورافشان نیز شناخته می‌شود) شاخه‌ای از لامپ های تزئینی است که معمولاً به صورت ثابت بر سقف منازل نصب می‌گردند. لوسترها معمولاً با ده‌ها لامپ و منشور کریستالی مزین می‌شوند. بزرگترین لوستر کریستالی جهان، هدیه‌ای از طرف ملکه ویکتوریا بود، که امروزه در کاخ دلمه‌باغچه در استانبول قرار دارد. این لوستر ۷۵۰ لامپ دارد و وزن آن ۴٫۵ تن است.

 

 

انواع لوستر=voodoohome.com

در اوایل قرن ۱۸، نصب لوستر های پر پیچ و تاب ساخته شده از آلیاژهای مس، برنز و طلا همراه با شمع های فراوان در عمارت های تجار و بازرگانان به شدت افزایش یافت. در این دوره، نقوش نئوکلاسیک کار شده در شاخه و بدنه لوسترهای فلزی و همچنین چوبی رواج یافت.

ابداع کننده اولین طرح های لوستر، ایتالیایی ها از سال ۱۵۰۰میلادی بوده‌اند، فکر استفاده از لوستر به عنوان یک وسیله دکوری و زینتی را به جهان ارائه کردند.

لوسترها در بیش از ۱۲ دسته‌بندی مختلف به بازار عرضه می‌شوند که در این بین می‌توان به لوسترهای بزرگ، لوستر سقفی،  لوستر مدرن، لوستر کلاسیک، لوستر آشپزخانه، لوستر آویز و… اشاره کرد.

بیشتر بخوانیم : انواع لوستر فانتزی

انواع لوستر

لوستر یکی از عناصر ثابت در دکوراسیون داخلی می باشد که از گذشته تا امروز کاربرد گسترده ای داشته است. تغییر و تحول در سبک های دکوراسیون به مرور بر روی این گروه از وسایل نیز اثرگذار بوده و باعث شد تا انواع مختلفی از لوستر در حال حاضر در بازار موجود باشد. تنوع بسیار بالا در لوسترهای موجود در بازار ممکن است انتخاب را برای خریداران کمی سخت کند. به همین منظور در این مطلب نگاهی جامع به انواع لوستر، ویژگی های هر یک و نکات مهم در حین خرید خواهیم داشت.

 

چطور بهترین لوستر ر انتخاب کنیم؟

زیباترین و شیک ترین لوستر موجود در بازار اگر در محیط مناسبی استفاده نشود، هیچ کاربردی نداشته و جلوه و زیبایی خود را از دست خواهد داد. زمانی می توان از خرید لوستر احساس رضایت داشت که چند مساله مهم را در حین انتخاب مد نظر داشته باشید که عبارتند از:

فضای نصب لوستر

اینکه بخواهید آویز را در اتاق خواب نصب کنید یا سالن پذیرایی کوچک و یا در محیط های بسیار بزرگ با سقف بلند در انتخابتان تاثیر بسیار زیادی دارد. دو روش رایج برای انتخاب لوستر بر اساس ابعاد محیط وجود دارد که می توان از آن استفاده نمود. در روش اول ارتفاع سقف را بر چهار و یک مرتبه بر پنج تقسیم کنید. این اعداد ابتدا و انتهای بازه ای می باشند که می توانید برای ارتفاع لوستر در نظر بگیرید.

در روش دوم، طول و عرض اتاق را به فوت تبدیل کرده و با هم جمع کنید. عدد بدست آمده قطر لوستر بر اساس اینچ خواهد بود. روش دوم بیشتر برای زمانی کاربرد دارد که بخواهید بالای میز غذاخوری آویز را نصب کنید و برای ایجاد تعادل در نورپردازی می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

 

بهترین نوع لوستر 

در حالت کلی نمیتوان پاسخ مشخص و ثابتی برای این سوال که بهترین نوع لوستر کدامند داشته باشیم. چون در انتخاب آنها لازم است به چند فاکتور مهم توجه شود تا انتخاب مناسبی داشته باشید. به عبارت دیگر، ممکن است لوستر کلاسیک در یک مکان جلوه بسیار خوبی داشته و در مقابل، برای محیط دیگری گزینه مناسبی نباشد.

در نظر گرفتن سبک کلی دکوراسیون، اندازه و میزان بزرگ و کوچکی محیط نصب لوستر و همچنین کاربرد مورد نظر برای آنها از جمله مواردی هستند که بر انتخاب شما تاثیرگذار می باشند. مهم تر از همه اینکه، در نهایت این شما هستید که می توانید بر اساس سلیقه، روحیات و خواسته هایتان بهترین مورد را از دنیای پر از تنوع لوستر انتخاب نمایید. برای درک بهتر ویژگی های هر یک از انواع لوستر، بهتر است کمی با پرطرفدارترین آنها در دنیای امروز آشنا شوید.

 

انواع لوستر سقفی بر اساس نوع استفاده

در طراحی‌های مختلف سنتی و مدرن، انواع لوستر بنا بر نوع استفاده از آنها دسته بندی می‌شوند. برای نمونه:

 • انواع لوستر آشپزخانه

آشپزخانه هر منزل از جمله مکان‌هایی است که به نوردهی زیادی احتیاج دارد. زیرا که هنگام آشپزی باید با دقت و دید کامل غذا را آماده کرد. بنابراین مهم است که با استفاده از لوستر مناسب برای این مکان، نوردهی مناسبی را در اختیار داشته باشیم. علاوه بر این مهم، زیبایی آشپزخانه نیز می‌تواند بر دکوراسیون کلی منزل ما تأثیر مستقیم داشته باشد. گاهی این زیبایی تنها با استفاده از یک لوستر مناسب تکمیل می‌شود. 

 • انواع لوستر پذیرایی

بنا بر سلیقه فردی، برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا اتاق پذیرایی از مهمان را با نور زیاد یا کم طراحی کنند. در هر دوی این موارد استفاده از لوستر پذیرائی با میزان نوردهی مناسب، راه حل بسیار مهمی است. سالن پذیرائی از جمله مکان‌ها مهم یک خانه است که خوش سلیقگی صاحب خانه را به مهمان نشان می‌دهد. در نتیجه مهم است که در انتخاب نوع دکوراسیون آن دقت لازم را داشته باشیم.

 

انواع لوستر-voodoohome.com

 

انواع لوستر برای اساس جنس و متریال

برخی از محصولات بر اساس نوع متریال و جنس ساخته شده نیز دسته بندی می‌شوند. برای نمونه انواع لوستر چوبی و انواع لوستر برنز از جمله پرطرفدارترین مدل‌های لوستر هستند.

 • انواع لوستر چوبی

لوسترهای چوبی، به ویژه با توجه به مواد طبیعی که در ساخت آنها استفاده می‌شود، به دلیل زیبایی طبیعی خود، در طیف وسیعی از رنگ‌های گرم و کهربا یا سردتر و خاکستری، بسیار مورد توجه هستند. علاوه بر این، چوب با شاخص انتقال حرارت پایین، به ویژه برای ایجاد بدنه روشنایی مناسب است، زیرا خطرات گرم شدن بیش از حد وسایل را کاهش می‌دهد.

 • انواع لوستر برنز

استفاده از برنز یکی از محبوب‌ترین متریال‌ها برای ساخت انواع لوستر است. اگر چه از این جنس بیشتر برای ساخت لوسترهای کلاسیک استفاده می‌شود اما در طراحی‌های جدید نیز به کار گرفته شده است. استفاده از برنز با رنگ تیره، فضایی قدیمی و نوستالژیک را به شما ارمغان می‌دهد.

 

بیشتر بخوانیم : چه سایز لوستر خریداری کنیم؟

 

لوسترهای کلاسیک

همان طور که از نام این گروه از لوسترها مشخص است، در سبک های کلاسیک طراحی شده و برای محیط هایی با چیدمان، رنگ بندی و دکوراسیون با این سبک سازگاری دارند. البته در چند سال اخیر این گروه از لوستر در انواع مختلف دیوارکوب، آباژوری، آویز و سقفی تولید و عرضه شده و برای محیط های مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از مهم ترین ویژگی های لوسترهای کلاسیک می توان به نوردهی بسیار زیبا و مجلل آنها اشاره نمود و به همین خاطر در پذیرایی و سالن های بزرگ کاربرد زیادی دارد. در خرید لوسترهای کلاسیک چند نکته را باید مد نظر داشته باشید که از مهم ترین آنها می توان به تعداد شاخه ها و جنس بدنه آنها اشاره نمود. به طوریکه در محیط هایی با فضای گسترده از لوسترهایی استفاده میشود که دارای شاخه های بیشتری بوده و در نتیجه نورپردازی بالاتری خواهند داشت. بدنه لوسترهای کلاسیک در اغلب مواقع از جنس کریستال و یا فلزی می باشد که بر همین اساس قیمت آنها متفاوت خواهد بود.  

 

لوستر مدرن

از متنوع ترین سبک های طراحی به کار رفته برای لوستر می توان به نوع مدرن آنها اشاره نمود که برای هر نوع سلیقه و خواسته انتخاب های زیادی در این گروه وجود دارد. لوستر مدرن در حالت کلی از یک سطح براق تشکیل شده که نورپردازی در آن به شیوه های مختلفی انجام میشود. به عنوان مثال ممکن است صفحه های فلزی با طرح های کاملا مدرن از آن آویز بوده و یا کریستال های کوچک و بزرگ با شیوه های گوناگون در کنار هم شکل گرفته باشند.

 

لوستر

 

از مهم ترین مزایای لوسترهای مدرن می توان به تنوع بسیار بالا در قیمت، طرح و شکل هر یک و نوردهی مناسب و قابل تنظیم  آنها اشاره نمود. به طوریکه برای اتاق های کوچک، بزرگ و سالن های پذیرایی حق انتخاب بالایی را در اختیارتان قرار می دهد. این گروه از لوستر را حتی می توان در محیط های کاملا کلاسیک نیز به کار برد و جلوه مناسبی را برای سقف فراهم نمود.

 

لوستر اتاق خواب

نورپردازی در تمام بخش های منزل به دلایل مختلف اهمیت زیادی دارد و به شدت بر روحیات و احساسات افراد در آن محیط اثرگذار می باشد. این مساله مخصوصا در اتاق خواب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و برای داشتن خواب مناسب باید به آن توجه زیادی داشت. لوسترهای اتاق خواب را می توان از گروه های مختلف کلاسیک، مدرن، فانتزی، چوبی، طبلی و حتی کریستالی انتخاب کرد. البته در صورتی می توان انتخاب درستی برای لوسترهای اتاق خواب داشت که در مرحله اول ویژگی های محیط را در نظر بگیرید.

 

میزان بزرگی فضای اتاق و ارتفاع سقف دو فاکتور بسیار مهمی هستند که در این شرایط باید مد نظر قرار داد. در حالت کلی بهتر است از لوسترهایی برای اتاق خواب استفاده کنید که تعداد شاخه های کمتر بوده و نورپردازی آنها رو به بالا باشد. علاوه براین، اغلب طراحان دکوراسیون ترجیح می دهند که لوسترهای اتاق خواب کوچک و کم نور باشند. برای اتاق خواب کودکان بهتر است علاوه بر جنبه نورپردازی، به فانتزی بودن آنها و تناسب رنگ بدنه آویز با دکوراسیون اتاق توجه شود. لوسترهای فانتزی برای اتاق خواب کودکان می تواند گزینه مناسب و جذابی باشد.

 

نکات مهم در خرید انواع لوستر

لوسترها با استفاده از مواد مختلف از جمله برنج، برنز، کریستال، شیشه، انواع چوب و آهن روستیک ساخته می‌شوند. آنها همچنین دارای سطوح مختلف از یک تا پنج طبقه هستند. هر ردیف تعداد مشخصی از لامپ‌ها را در خود جای داده است. شما با توجه به ارتفاع سقف می‌توانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

زمانی که قصد دارید یک لوستر خریداری کنید، باید بدانید که نوع و متریال مناسب برای برطرف کردن نیاز شما چیست. آیا برای نورپردازی به آن احتیاج دارید یا تنها به جنبه زینتی آن فکر می‌کنید؟ در نتیجه مهم است که در ابتدای امر، هدف خود را از خرید انواع لوستر مشخص کنید تا بتوانید نوع مورد نظر خود را از میان این انواع، فیلتر کرده و خرید مناسبی داشته باشید.

در طراحی‌ها مدرن، یکی از گرایش‌هایی که مد نظر طراحان است، استفاده از رنگ‌های جسورانه برای طرح دادن به دیوارها است. شما می‌توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که با لوستر انتخابی مطابقت داشته باشد یا برعکس. با این حال، قبل از انتخاب هر کدام، باید رنگ‌ها را با دقت در نظر بگیرید.

طراحان توصیه می‌کنند از رنگ‌های پررنگ در دفتر کار یا اتاق خواب خود اجتناب کنید. در عوض، یک لوستر رنگ خنثی برای استفاده در آن مناطق گزینه بهتری است.  توجه داشته باشید که قصد خرید یک لوستر چشمگیر و رنگارنگ را دارید، باید آن را در اتاق نشیمن یا ناهارخوری خود قرار دهید. شما در این فضاها بیشتر تحت تأثیر رنگ‌های روشن قرار خواهید گرفت. برای مثال استفاده از رنگ قرمز در اتاق ناهارخوری می‌تواند خوب باشد زیرا ثابت شده است که رنگ قرمز در افزایش اشتها و شادی افراد تأثیر خوبی دارد.

 

 

 

قیمت انواع لوستر

برای خرید انواع لوستر، می‌توانید به فروشگاه‌های مختلفی مراجعه کنید. بیشتر این فروشگاه‌ها سایت اینترنتی خود را نیز دارند که تمامی مشخصات آن را به همراه قیمت لوستر برای مشتری درج کرده‌اند. البته پیشنهاد می‌شود که پس از بررسی سایت خرید خود را به صورت حضوری انجام دهید تا اطمینان بیشتری از سالم بودن محصول داشته باشید.

خرید انواع لوستر سقفی با قیمت مناسب برای همه ما امکان‌پذیر است. این قیمت‌ها را با یک جستجوی ساده می‌توان به دست آورد. اما معمول است که هزینه انواع لوستر چیزی حدود 3 میلیون رو به بالا باشد. این مسئله در ارتباط مستقیم با نوع طراحی و متریال مورد استفاده در لوستر تعیین می‌شود.

 

خرید اینترنتی لوستر

لوسترهای موجود در بازار برخی تولید داخل و برخی وارداتی می باشند و به همین خاطر از نظر جنس، قیمت و طرح کلی تنوع بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد. این تنوع به اندازه ایست که بسیاری از خریداران با مراجعه حضوری به فروشگاه ها نمیتوانند تمام ویژگی های آنها را بررسی و انتخاب خوبی داشته باشند. با خرید اینترنتی لوستر می توان در کمترین زمان و بدون در نظر گرفتن موقعیت و محل فروشگاه مورد نظر، گزینه های مختلف را با هم مقایسه و خرید خوبی داشت. از دیگر مزایای خرید اینترنتی لوستر می توان به فراهم شدن فرصت مناسب برای مقایسه قیمت ها در فروشگاه های مختلف اشاره نمود که تاثیر زیادی بر خرید لوستر ارزان می گذارد.

برای خرید اینترنتی انواع لوستر و لامپ های دکوراتیو، وودوهوم می تواند انتخاب مناسبی باشد. در فروشگاه  وودوهوم می توانید انواع لوستر کریستالی، سقفی، ال ای دی، آویز، لامپ و لوازم دکوراتیو را در یک نگاه با هم مقایسه و بهترین ها را انتخاب و خریداری کنید. تنوع بالا در محصولات این مجموعه، قیمت مناسب و همچنین داشتن شعبه های مختلف در سراسر ایران شرایطی را فراهم می کند تا در کمترین زمان محصولات مورد نظر برایتان ارسال شوند.


سوالات متداول

 • لوستر چیست؟

لوستر یکی از اکسسوارهای سنتی دکوراسیون داخلی در فضاهایی همچون اتاق نشیمن، سالن ناهارخوری، تالارهای بزرگ و... است که استفاده از آن در این روزگار، بر محوریت زیبایی و روشنایی تاکید دارد.

 

 • ​انواع لوستر کدام است؟

لوستر کلاسیک ، لوستر مدرن

 

 • چطور بهترین لوستر ر انتخاب کنیم؟

دو روش رایج برای انتخاب لوستر بر اساس ابعاد محیط وجود دارد که می توان از آن استفاده نمود. در روش اول ارتفاع سقف را بر چهار و یک مرتبه بر پنج تقسیم کنید. این اعداد ابتدا و انتهای بازه ای می باشند که می توانید برای ارتفاع لوستر در نظر بگیرید. در روش دوم، طول و عرض اتاق را به فوت تبدیل کرده و با هم جمع کنید. عدد بدست آمده قطر لوستر بر اساس اینچ خواهد بود.