مشاهده همه محصولات
فرش وینتیج یکی از جدیدترین مدل فرش های تولید شده در ایران به شمار می رود . این نوع فرش را تحت عنوان فرش کهنه نما هم می شناسند

فرش وینتیج:
فرش وینتیج یکی از جدیدترین مدل فرش های تولید شده در ایران به شمار می رود . این نوع فرش را تحت عنوان فرش کهنه نما هم می شناسند ، زیرا طراحی شبیه به فرش های قدیمی و تاریخی دارد. از این فرش برای منازلی با دکوراسیون مدرن و کلاسیک استفاده می شود ، به طوری که جذابیت و زیبایی محیط را دو چندان می کند .
همچنین قابل ذکر است که وینتیج در اصطلاح به معنای قدیمی است و در هنر تحت عنوان بازنگری و عقب گرد مدرن از آن یاد می شود .
در واقع نحوه ساخت و تولید فرش وینتیج به اینگونه است که از طریق کوتاه کردن و یا برچیدن کامل پرزهای موجود بر روی فرش های معمولی و سنتی ایرانی حاصل می شود . از جمله ویژگی های بی نظیر فرش وینتیج می توان به دوام بسیار بالا و خاص بودن نحوه طراحی آن اشاره نمود ، به طوریکه نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می کند و باعث افزایش صمیمیت و گرمی محیط می شود .
از طرح های مختلف فرش وینتیج می توان با توجه به سلیقه و همچنین در هماهنگی با محیط موردنظر در قسمت های مختلف خانه مانند اتاق پذیرایی ، اتاق های خواب و آشپزخانه استفاده نمود .
فرش وینتیج باعث ایجاد دکوراسیونی جذاب و متفاوت از سایر دکوراسیون ها می شود . در واقع فرش های وینتیج از جمله فرش های مدرن و جدید ایرانی به شمار می رود و قالی بافان و طراحان ایرانی تمام سعی خود را به کار گرفته اند که با تولید این فرش جای خالی هنرهای قدیمی و ملی ایران زمین را در منازل امروزی با دکوراسیون مدرن پر کنند . در واقع فرش وینتیج تداعی کننده گذشته و قدیم در ذهن افراد است .
به منظور افزایش طول عمر فرش های وینتیج بهتر است برای شستشو و تمیز کردن آن ها را به قالیشویی های ماهر و مطمئن بسپارید .
به جرئت می توان گفت که فرش وینتیج انتخاب مناسبی است برای کسانی که در عین اینکه به دنبال مدرنیته و دکوراسیون کلاسیک در منزل خود هستند ، به طرح های سنتی و قدیمی نیز علاقه نشان داده و برای آن ها ارزش قائل هستند .
همچنین نکته قابل توجه در مورد فرش های وینتیج این است که از تنوع بالاتری در سایز نسبت به سایر فرش ها برخوردار هستند و شما قادر خواهید بود متناسب با اندازه هر قسمت از منزل خود آن ها را خریداری کنید . فرش های وینتیج از جمله فرش هایی هستند که با نخ پلی استر (ابریشم مصنوعی) تولید می شوند . از جمله دیگر مزایای فرش وینتیج می توان به وزن سبک آن اشاره نمود ، به طوریکه به راحتی قابل جابجایی هستند .
ویژگی مشترک تمام فرش های وینتیج نمای کهنه و قدیمی آن است ، به طوریکه همانند یک عتیقه درخشندگی خاص خود را داشته و جلب توجه می نماید . از فرش وینتیج می توان بر روی دیوار ، روی مبل و روی زمین استفاده نمود . با استفاده از فرش های وینتیج در منزل خود می توانید به ترکیب بی نظیری از سنت و مدرنیته دست یابید .