مشاهده همه محصولات

از زمانی که آشپزخانه های قدیمی خانه ها جای خود را به آشپزخانه های اپن و جزیره ای دادند، استفاده از کانترهای آشپزخانه به عنوان میز بسیار رایج شد و به دنبال آن، پای صندلی های اپن هم به خانه ها باز شد. از آنجایی که صندلی های اپن بیشتر از صندلی های میز ناهارخوری مورد استفاده قرار می گیرند، دوام و مناسب بودن ظاهر و ارتفاع این صندلی ها اهمیت زیادی دارد.

ارتفاع صندلی اپن

 اولین قدم تعیین مناسب ترین ارتفاع برای فضای کانتر آشپزخانه ی شما است. به خاطر داشته باشید که ارتفاع صندلی اپن را باید از کف زمین تا نشیمنگاه صندلی در نظر بگیرید نه تا بالای تکیه گاه آن.
 فاصله ی میان کف زمین تا زیر کانتر آشپزخانه را اندازه بگیرید.
 با کم کردن ۱۰ تا ۱۲ اینچ (حدود 5/25 تا 5/30سانتیمتر) از ارتفاع کانتر، ارتفاع مناسب صندلی اپن را به دست خواهید آورد.

صندلی های کانتر برای کانترهایی با ارتفاع استاندارد 90 سانتی متر طراحی شده اند. بنابراین ارتفاع صندلی کانتر در بازه ای بین 60 تا 65 سانتی متر قرار می گیرد. تقریباً می توان گفت اختلاف ارتفاع ۳۰ سانتی متری بین سطح میز و سطح نشیمن‌گاه صندلی یک اندازه ایده آل برای صندلی های اپن هستند. صندلی‌های اپن بدون جک نیز ظاهر مدرن‌تری دارند، در صورت تمایل به خرید این مدل صندلی‌ها حتماً توصیه‌ می‌شود ارتفاع میز تا زمین را اندازه بگیرید و متناسب با آن صندلی تهیه کنید.

ابتدا نحوه ی چیدمان صندلی های اپن در زیر کانتر آشپزخانه در زمانی که استفاده نمی شوند را در نظر بگیرید. در ایده آل ترین حالت باید دست کم ۶ اینچ (حدود ۱۵ سانتیمتر) بین هر صندلی اپن فضای خالی وجود داشته باشد تا بتوانید به راحتی روی آن ها بنشینید و حرکت کنید و با شخص کناری خود برخورد نکنید.
به خاطر داشته باشید که باید به پهنای صندلی ها هم توجه داشته باشید. صندلی های دسته دار پهنای بیشتری دارند و این مسأله ممکن است تعداد صندلی های اپنی که می توانید برای کانتر استفاده کنید را کاهش دهد.

انواع صندلی اپن

انواع مختلفی از صندلی اپن در بازار وجود دارد. اغلب این صندلی‌ها از چوب و یا فلز ساخته می‌شوند و در زیر آنها اغلب فضایی برای قرار دادن پا و استراحت‌دادن آن وجود دارد. همچنین صندلی‌های اپن بدون تکیه‌گاه یا پشتی، و یا با تکیه‌گاه ساخته می‌شوند. بعضی از انواع این صندلی‌ها دسته دار و برخی بی‌دسته‌اند. برخی مدل های غیر چوبی این صندلی ها قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارند. همچنین این صندلی‌ها در انواع مناسب برای داخل و مناسب برای فضای آزاد ساخته می‌شوند.