مشاهده همه محصولات


قیمت لوستر

قیمت لوستر یکی از مهم ترین فاکتورهایی می باشد که در انتخاب و خرید مشتری اثرگذار است. مانند تمام وسایل دکوراتیو و نورپردازی و غیره، نرخ انواع لوستر نیز ثابت نبوده و عوامل مختلفی در آن نقش دارند و به همین خاطر است که به عنوان مثال قیمت لوستر مدرن پذیرایی با لوسترهای برنز تفاوت زیادی دارد. برای درک بهتر این مساله در ادامه تمام فاکتورهایی که بر نرخ گذاری این گروه از وسایل نورپردازی تاثیرگذار می باشند را معرفی خواهیم کرد. با فروشگاه خرید لوستر وودوهوم همراه باشید.

پادکست قیمت لوستر

در ادامه خواهیم خواند:

  1. ارتباط جنس بدنه با قیمت لوستر چیست؟
  2. نرخ گذاری بر اساس تعداد شاخه های لوستر
  3. قیمت لوستر ایرانی یا خارجی؟
  4. نرخ لوستر بر اساس جنس کریستال
  5. ارتباط نرخ لوستر با ارتفاع آن
  6. مدل و سبک لوستر
  7. خرید ارزان قیمت لوستر

قیمت لوستر یکی از موارد تعیین کننده در انتخاب لوستر است. ممکن است تنها به دنبال یک لوستر باشکوه باشید و قیمت آن چندان مهم نباشد و نیز ممکن است به فکر خریدی باشید که مقرون به صرفه تر باشد. در هر صورت می توانید از این راهنمای خرید استفاده کنید.

قیمت لوستر با توجه به اندازه و ابعاد، مدل و جدید یا قدیمی بودن طرح و یراق آلات به کار رفته در آنها تعیین می گردد و به همین دلیل طیف گسترده ای در قیمت های ارائه شده برای این وسایل دکوراتیو وجود دارد. از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت این وسایل نورپردازی می توان به نوع و مدل آنها اشاره نمود.

ارتباط جنس بدنه با قیمت لوستر چیست؟

 

با نگاهی به انواع لوستر موجود در بازار کاملا متوجه تنوع بسیار بالا در میان آنها خواهید شد. به طوریکه برخی از آنها با بدنه های برنزی ساخته شده و برخی چوبی می باشند و گاهی از مواقع ممکن است بدنه های کریستالی داشته باشند. از آنجا که نرخ برنز، چوب، کریستال و سایر فلزات کاملا با هم متفاوت است، در نتیجه بر همین اساس نرخ نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال، این کاملا طبیعی است که در اغلب مواقع قیمت لوستر برنزی و لوستر کریستالی گران تر از لوستر چوبی باشد.

 

در گذشته تنوع مدل ها و جنس لوسترها چندان زیاد نبود. لوسترها معمولا ظاهری شکوهمند و پر و پیمان داشتند و متشکل از فلز و قطعات کریستالی فراوان بودند. این مدل لوستر صرفا در سالن پذیرایی منازل نصب می شد و در اتاق ها و بخش های دیگر عموما نیازی به نصب چنین لوسترهایی نبود.

امروزه جنس لوسترها تنوع زیادی پیدا کرده است. از جمله لوسترهای چوبی و لوسترهایی که از ترکیب برخی مواد چون پارچه و متریال های سبک دیگر ساخته می شود. برخی دیگر از لوسترها از جنس فلزاتی چون استیل و ترکیب آن با شیشه و کریستال ساخته می شوند. از آن جا که این متریال گران تر هستند، قیمت لوستر با این جنس هم بالاتر است.

 

 

البته لازم به ذکر است که عیار برنز، میزان کیفیت کریستال به کار رفته در بدنه نیز باعث میشود که هزینه های خرید آنها با هم متفاوت باشد. به عبارت دیگر، قیمت نوع برنزی بر اساس آلیاژ به کار رفته در آن و همچنین مقدار و وزن فلز تعیین میشود. این مساله در قیمت لوستر مدرن و سایر مدل ها نیز وجود دارد و نمی توان به طور دقیق مشخص کرد که لوستر مدرن در تمام مدل ها و طرح ها قیمت ثابتی دارد.

 

قیمت لوستر

 

بیشتر بخوانیم : لوستر آشپزخانه

 

تماس با ما وودووهوم

قیمت لوستر مدرن پذیرایی

در سالهای اخیر دکوراسیون منازل با تغییر و تحولی روبرو شده و اغلب افراد به سبک های مدرن روی آورده اند. به همین دلیل است که در صنعت تولید لوستر نیز تغییرات چشمگیری به چشم میخورد و نمونه های کاملا مدرن با شکل های هندسی مختلف در بازار موجود می باشد.

در قیمت لوستر مدرن پذیرایی علاوه بر ایده و طرحی که برای آنها به کار رفته است، اندازه و ابعاد و همچنین جنس بدنه و شاخه ها نیز نقش مهمی را ایفا می کند.

با توجه به اینکه برخی از این لوسترها دارای نوارهای ال ای دی بوده و در بعضی از لامپ هایی به سبک لوسترهای کلاسیک استفاده میشود، به همین دلیل از نظر قیمت نیز تفاوت هایی در آنها به چشم میخورد. علاوه براین، این کاملا طبیعی است که هر چه اندازه و ابعاد سازه بیشتر باشد، به همان اندازه باید انتظار افزایش قیمت لوستر مدرن پذیرایی را داشت.

در نمونه های مدرن این لوسترها همچنین می توان مدل هایی با رشته های کریستالی بلند را مشاهده نمود که از نظر قیمت در سطح گران ترین گزینه ها قرار دارند.

توجه داشته باشید که کریستال های به کار رفته در لوسترها وارداتی بوده و بر اساس کشور و برند تولید کننده و میزان کیفیت و درخشندگی دارای قیمت های مختلفی هستند.

 

نرخ گذاری بر اساس تعداد شاخه های لوستر

 

یکی از رایج ترین راه ها برای محاسبه قیمت لوستر، شمارش تعداد شاخه های آن می باشد. البته این فاکتور زمانی موثر است که بخواهید هزینه خرید مدل هایی با یک سبک و جنس مشخص را کم یا زیاد کنید. به عنوان مثال در محاسبه قیمت لوستر کلاسیک اگر ارزان بودن آن برایتان اهمیت زیادی دارد، می توانید تعداد شاخه ها را کمتر کنید. چون با کم شدن تعداد شاخه ها، مقدار کریستال به کار رفته در لوستر، فلز استفاده شده در بدنه و سایر تجهیزات کمتر خواهد شد و در نهایت هزینه تمام شده محصول ارزان تر خواهد بود.

قیمت لوستر ایرانی یا خارجی؟

 

برندهای داخلی و خارجی مختلفی وجود دارند که در حوزه تولید انواع لوستر فعالیت می کنند. از آنجا که اغلب لوسترهای موجود در بازار وارداتی هستند، در نتیجه تفاوت نرخ زیادی در آنها مشاهده میشود. در اغلب مواقع قیمت لوستر چینی ارزان ترین حد را نسبت به سایر نمونه های موجود در بازار دارد. در مقابل، لوسترهای اروپایی و ترک نسبتا گران می باشند و البته کیفیت آنها نیز در سطح مطلوبی قرار دارد. لوستر ایرانی نیز بر اساس برند تولید کننده و مدل و جنس به کار رفته در بدنه، کریستال ها و حباب های آن دارای ارزش های مختلفی می باشد.

قیمت لوستر

 

قیمت لوستر مدرن پذیرایی

در سالهای اخیر دکوراسیون منازل با تغییر و تحولی روبرو شده و اغلب افراد به سبک های مدرن روی آورده اند. به همین دلیل است که در صنعت تولید لوستر نیز تغییرات چشمگیری به چشم میخورد و نمونه های کاملا مدرن با شکل های هندسی مختلف در بازار موجود می باشد. در قیمت لوستر مدرن پذیرایی علاوه بر ایده و طرحی که برای آنها به کار رفته است، اندازه و ابعاد و همچنین جنس بدنه و شاخه ها نیز نقش مهمی را ایفا می کند.

با توجه به اینکه برخی از این لوسترها دارای نوارهای ال ای دی بوده و در بعضی از لامپ هایی به سبک لوسترهای کلاسیک استفاده میشود، به همین دلیل از نظر قیمت نیز تفاوت هایی در آنها به چشم میخورد. علاوه براین، این کاملا طبیعی است که هر چه اندازه و ابعاد سازه بیشتر باشد، به همان اندازه باید انتظار افزایش قیمت لوستر مدرن پذیرایی را داشت.

در نمونه های مدرن این لوسترها همچنین می توان مدل هایی با رشته های کریستالی بلند را مشاهده نمود که از نظر قیمت در سطح گران ترین گزینه ها قرار دارند. توجه داشته باشید که کریستال های به کار رفته در لوسترها وارداتی بوده و بر اساس کشور و برند تولید کننده و میزان کیفیت و درخشندگی دارای قیمت های مختلفی هستند.

 

قیمت لوستر در مدل های کلاسیک و مدرن

معمولا لوستر کلاسیک به دلیل متریال عموما سنگین تر و طراحی های چندین شاخه و شلوغ گران تر از مدل های مدرن و فانتزی لوستر است.

طراحی مینیمال و متریال سبک به کار رفته در مدل های جدید لوستر سبب می شود قیمت لوستر مدرن و فانتزی معمولا از لوستر کلاسیک پایین تر باشد.

برای صرفه جویی بیشتر در هزینه لوستر می توانید تنها برای سالن های بزرگ تر از لوستر کلاسیک استفاده کنید و برای فضاهای خودمانی تر از مدل های ارزان قیمت لوستر استفاده نمایید.

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

چرا لوسترها اینقدر گران هستند؟

 

لوسترها گران هستند زیرا ساخت آنها به تخصص خاصی نیاز دارد و وقت و تلاش لازم به هیچ وجه بی اهمیت نیست

 

آیا لوسترهای کریستالی از مد نیستند؟

 

لوسترهای کریستالی سنتی هنوز هم در اتاق ناهار خوری، اتاق نشیمن و مکان های رسمی ورود محبوب هستند. ... برخی از طرح های مدرن لوستر هنوز هم از کریستال ها برای برانگیختن آن فضای خوشامدگو استفاده می کنند.

 

آیا می توانم لوستر را در اتاق خواب خود بگذارم؟

 

لوسترها راه حل های مناسبی برای افزودن نور محیط هستند، برخلاف وظیفه یا نور مستقیم، تا فضای اتاق خواب شما را نرمتر کند. صرف نظر از سبک شما، لوسترهای اتاق خواب اصلی مطمئناً عنصری پیچیده و عاشقانه را به دکوراسیون شما اضافه می کنند.

 

 

قیمت لوستر

 

قیمت لوستر سقفی ال ای دی

یکی از پرطرفدارترین لوسترها برای محیط هایی که دارای دکوراسیون مدرن می باشند، لوسترهای سقفی ال ای دی می باشد. این لوسترها دارای چراغ های ال ای دی بوده و از نظر طرح نیز تنوع زیادی در آنها وجود دارد. قیمت لوستر سقفی ال ای دی علاوه بر اندازه و ابعاد طرح پایه، بر اساس تعداد لامپ های به کار رفته در آنها و همچنین تعداد و اندازه رشته های کریستالی آویز که در برخی از مدل های آنها استفاده میشود نیز تعیین می گردد. نمونه هایی از این سقف ها که دارای رشته های آویز با تعداد زیاد از کریستال های ریز و درشت می باشند، گران تر از لوسترهای سقفی ساده می باشد.

قیمت لوستر سقفی کنترلی

علاوه بر جنس بدنه و تعداد شاخه ها و نوع کریستال های به کار رفته در لوستر، تکنولوژی پیاده سازی شده در آنها نیز می توان بر قیمت آنها تاثیر زیادی داشته باشد. در چند سال اخیر نمونه هایی از لوسترها کنترلی توسط برندهای مختلف ارائه شده اند که میزان نور آنها از طریق ریموت و از راه دور قابل کنترل می باشد. قیمت لوستر کنترلی با توجه به نوع لوستر و همچنین قابلیت های پیاده سازی شده بر روی ریموت و برند یراق آلات و اجزا و قطعات نصب شده در آنها تعیین می گردد. در حالت کلی می توان گفت لوسترهای کنترلی قیمت بیشتری نسبت به لوسترهای ساده و معمولی دارند.

 

 

 

بیشتر بخوانیم : لوستر پذیرایی جدید

 

نرخ لوستر بر اساس جنس کریستال

 

در بسیاری از لوسترها از کریستال های آویز استفاده میشود که به آن جلوه زیادی میبخشد و در نورپردازی نیز موثر خواهد بود. جنس کریستال هایی که در تولید لوستر استفاده میشود، ارتباط مستقیم با قیمت آن دارند. به عنوان مثال اگر قصد خرید لوسترهایی را دارید که در آنها از کریستال چینی استفاده شده است، قیمت هر متر مربع کریستال های چینی حدود 230 دلار محاسبه میشود و در جنس های ترک 340 دلار در نظر گرفته میشود. در نتیجه، هر چه مقدار کریستال به کار رفته در این گروه از وسایل بیشتر باشد و از جنس های بهتری استفاده شود، در نهایت افزایش قیمت لوستر را شاهد خواهیم بود.

قیمت لوستر

ارتباط نرخ لوستر با ارتفاع آن

 

برای درک ارتباط لوستر با نرخ آن شرایطی را در نظر بگیرید که دو لوستر از جنس و مدل و برند مشابه وجود دارد و تفاوت آنها در ارتفاعشان می باشد. در این شرایط قیمت لوستر با ارتفاع بلندتر گران تر خواهد بود که دلیل اصلی آن استفاده بیشتر از متریال های مختلف برای بدنه، کریستال و حباب های می باشد. علاوه براین، در اغلب مواقع با افزایش ارتفاع لوستر، برای حفظ زیبایی ظاهری و افزایش کارایی آن، به تعداد شاخه های لوستر نیز اضافه خواهد شد که در ارزش نهایی آنها موثر است.

قیمت لوستر

 

بیشتر بخوانیم : لوستر مدرن

مدل و سبک لوستر

 

مدل های موجود برای لوستر از گذشته تا امروز با تغییر و تحول زیادی روبرو شده اند و در حال حاضر با دنیایی از انواع آنها روبرو هستیم. مدل و سبک به کار رفته در ساخت لوستر بر قیمت اثر می گذارد و به همین خاطر است که به عنوان مثال، قیمت لوستر کلاسیک گران تر از لوستر فانتزی می باشد. در لوسترهای مدرن نیز شاهد تفاوت زیاد قیمت ها در مدل های مختلف آن هستیم و در طرح و مدل هایی که ترکیبی هستند، بیشترین نرخ را خواهند داشت. البته برخی از لوسترهای موجود در بازار آنتیک بوده و علاوه بر جنس، اندازه و ابعاد آنها، قدمت و سبک به کار رفته در این مدل آویز بر قیمت گذاریشان اثرگذار است.

در لوسترهای سقفی ال ای دی در اغلب مواقع مساحت را برای تعیین قیمت آن در نظر میگیرند. از آنجا که هر چه مساحت بیشتر باشد، تعداد ال ای دی بیشتری در آن به کار می رود، در نتیجه قیمت لوستر سقفی ال ای دی به آن وابسته خواهد بود.

 

خرید ارزان قیمت لوستر

 

همان طور که در این مطلب اشاره شد، نرخ های تعیین شده برای انواع لوستر بسیار متنوع و متفاوت می باشند. تفاوت قیمت زیاد در این گروه از لوازم نورپردازی و دکوراتیو باعث میشود تا در مراجعه حضوری به فروشگاه ها انتخاب سختی داشته باشیم. یکی از بهترین راه ها برای خرید لوستر با قیمت مناسب، خرید اینترنتی آن می باشد. با خرید اینترنتی لوستر از فروشگاه های معتبر می توان قیمت ها را بر اساس مدل، جنس و اندازه و ارتفاع با هم مقایسه و بهترین ها را خریداری کرد.

فروشگاه وودوهوم به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش انواع لوستر و آویزهای مدرن و کلاسیک، تنوع مناسبی را برای خرید این گروه از وسایل دکوراسیون داخلی فراهم نموده است. با ورود به این فروشگاه می توان مشخصات هر یک از گزینه های مختلف از جمله جنس، ارتفاع و قیمت لوستر را مشاهده نمود و در کمترین زمان و در یک نگاه انتخاب را انجام داد.سوالات متداول


مبنای محاسبه قیمت لوستر بر چه اساسی است؟

یکی از رایج ترین راه ها برای محاسبه قیمت لوستر، شمارش تعداد شاخه های آن می باشد. البته این فاکتور زمانی موثر است که بخواهید هزینه خرید مدل هایی با یک سبک و جنس مشخص را کم یا زیاد کنید. به عنوان مثال در محاسبه قیمت لوستر کلاسیک اگر ارزان بودن آن برایتان اهمیت زیادی دارد، می توانید تعداد شاخه ها را کمتر کنید. چون با کم شدن تعداد شاخه ها، مقدار کریستال به کار رفته در لوستر، فلز استفاده شده در بدنه و سایر تجهیزات کمتر خواهد شد و در نهایت هزینه تمام شده محصول ارزان تر خواهد بود.


قیمت لوستر ایرانی یا خارجی؟

برندهای داخلی و خارجی مختلفی وجود دارند که در حوزه تولید انواع لوستر فعالیت می کنند. از آنجا که اغلب لوسترهای موجود در بازار وارداتی هستند، در نتیجه تفاوت نرخ زیادی در آنها مشاهده میشود. در اغلب مواقع قیمت لوستر چینی ارزان ترین حد را نسبت به سایر نمونه های موجود در بازار دارد. در مقابل، لوسترهای اروپایی و ترک نسبتا گران می باشند و البته کیفیت آنها نیز در سطح مطلوبی قرار دارد. لوستر ایرانی نیز بر اساس برند تولید کننده و مدل و جنس به کار رفته در بدنه، کریستال ها و حباب های آن دارای ارزش های مختلفی می باشد.

 

ارتباط نرخ لوستر با ارتفاع آن

برای درک ارتباط لوستر با نرخ آن شرایطی را در نظر بگیرید که دو لوستر از جنس و مدل و برند مشابه وجود دارد و تفاوت آنها در ارتفاعشان می باشد. در این شرایط قیمت لوستر با ارتفاع بلندتر گران تر خواهد بود که دلیل اصلی آن استفاده بیشتر از متریال های مختلف برای بدنه، کریستال و حباب های می باشد. علاوه براین، در اغلب مواقع با افزایش ارتفاع لوستر، برای حفظ زیبایی ظاهری و افزایش کارایی آن، به تعداد شاخه های لوستر نیز اضافه خواهد شد که در ارزش نهایی آنها موثر است.

 

بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل

  • ​​قیمت لوستر چقدر است؟

این بستگی به موقعیت لوستر شما و وضعیت سیم کشی خانه و ساختار سقف شما دارد. هزینه نیز بستگی به زمان و مواد مورد نیاز برای نصب لامپ دارد.

  • گران ترین لوستر چیست؟

گران ترین لوستر جهان که تا به حال فروخته شده است. لوستر جیوانچی رویال هانوفر توسط پادشاه جورج دوم برای قصر در هانوفر سفارش داده شد.

  • آیا لوسترها از مد افتاده اند؟

لوسترها از مد افتاده نیستند و احتمالاً هرگز از مد نخواهند افتاد. در حالی که انواع مختلف لوسترها ممکن است از روندهای فعلی پیروی کنند ، سایر موارد بی انتها هستند. قبل از قرار دادن لوستر در خانه ، طرح ها و اندازه های مختلف و همچنین قیمت لوسترها را متناسب با اتاق در نظر بگیرید.