قیمت لوستر

قیمت لوستر

قیمت لوستر یکی از مهم ترین فاکتورهایی می باشد که در انتخاب و خرید مشتری اثرگذار است. مانند تمام وسایل دکوراتیو و نورپردازی و غیره، نرخ انواع لوستر نیز ثابت نبوده و عوامل مختلفی در آن نقش دارند و به همین خاطر است که به عنوان مثال قیمت لوستر مدرن پذیرایی با لوسترهای برنز تفاوت زیادی دارد. برای درک بهتر این مساله در ادامه تمام فاکتورهایی که بر نرخ گذاری این گروه از وسایل نورپردازی تاثیرگذار می باشند را معرفی خواهیم کرد. با فروشگاه خرید لوستر وودوهوم همراه باشید.

در ادامه خواهیم خواند:

  1. ارتباط جنس بدنه با قیمت لوستر چیست؟
  2. نرخ گذاری بر اساس تعداد شاخه های لوستر
  3. قیمت لوستر ایرانی یا خارجی؟
  4. نرخ لوستر بر اساس جنس کریستال
  5. ارتباط نرخ لوستر با ارتفاع آن
  6. مدل و سبک لوستر
  7. خرید ارزان قیمت لوستر

ارتباط جنس بدنه با قیمت لوستر چیست؟

 

با نگاهی به انواع لوستر موجود در بازار کاملا متوجه تنوع بسیار بالا در میان آنها خواهید شد. به طوریکه برخی از آنها با بدنه های برنزی ساخته شده و برخی چوبی می باشند و گاهی از مواقع ممکن است بدنه های کریستالی داشته باشند. از آنجا که نرخ برنز، چوب، کریستال و سایر فلزات کاملا با هم متفاوت است، در نتیجه بر همین اساس نرخ نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال، این کاملا طبیعی است که در اغلب مواقع قیمت لوستر برنزی گران تر از لوستر چوبی باشد.

البته لازم به ذکر است که عیار برنز، میزان کیفیت کریستال به کار رفته در بدنه نیز باعث میشود که هزینه های خرید آنها با هم متفاوت باشد. به عبارت دیگر، قیمت نوع برنزی بر اساس آلیاژ به کار رفته در آن و همچنین مقدار و وزن فلز تعیین میشود. این مساله در قیمت لوستر مدرن و سایر مدل ها نیز وجود دارد و نمی توان به طور دقیق مشخص کرد که لوستر مدرن در تمام مدل ها و طرح ها قیمت ثابتی دارد.

 

 

نرخ گذاری بر اساس تعداد شاخه های لوستر

 

یکی از رایج ترین راه ها برای محاسبه قیمت لوستر، شمارش تعداد شاخه های آن می باشد. البته این فاکتور زمانی موثر است که بخواهید هزینه خرید مدل هایی با یک سبک و جنس مشخص را کم یا زیاد کنید. به عنوان مثال در محاسبه قیمت لوستر کلاسیک اگر ارزان بودن آن برایتان اهمیت زیادی دارد، می توانید تعداد شاخه ها را کمتر کنید. چون با کم شدن تعداد شاخه ها، مقدار کریستال به کار رفته در لوستر، فلز استفاده شده در بدنه و سایر تجهیزات کمتر خواهد شد و در نهایت هزینه تمام شده محصول ارزان تر خواهد بود.

قیمت لوستر ایرانی یا خارجی؟

 

برندهای داخلی و خارجی مختلفی وجود دارند که در حوزه تولید انواع لوستر فعالیت می کنند. از آنجا که اغلب لوسترهای موجود در بازار وارداتی هستند، در نتیجه تفاوت نرخ زیادی در آنها مشاهده میشود. در اغلب مواقع قیمت لوستر چینی ارزان ترین حد را نسبت به سایر نمونه های موجود در بازار دارد. در مقابل، لوسترهای اروپایی و ترک نسبتا گران می باشند و البته کیفیت آنها نیز در سطح مطلوبی قرار دارد. لوستر ایرانی نیز بر اساس برند تولید کننده و مدل و جنس به کار رفته در بدنه، کریستال ها و حباب های آن دارای ارزش های مختلفی می باشد.

 

نرخ لوستر بر اساس جنس کریستال

 

در بسیاری از لوسترها از کریستال های آویز استفاده میشود که به آن جلوه زیادی میبخشد و در نورپردازی نیز موثر خواهد بود. جنس کریستال هایی که در تولید لوستر استفاده میشود، ارتباط مستقیم با قیمت آن دارند. به عنوان مثال اگر قصد خرید لوسترهایی را دارید که در آنها از کریستال چینی استفاده شده است، قیمت هر متر مربع کریستال های چینی حدود 230 دلار محاسبه میشود و در جنس های ترک 340 دلار در نظر گرفته میشود. در نتیجه، هر چه مقدار کریستال به کار رفته در این گروه از وسایل بیشتر باشد و از جنس های بهتری استفاده شود، در نهایت افزایش قیمت لوستر را شاهد خواهیم بود.

ارتباط نرخ لوستر با ارتفاع آن

 

برای درک ارتباط لوستر با نرخ آن شرایطی را در نظر بگیرید که دو لوستر از جنس و مدل و برند مشابه وجود دارد و تفاوت آنها در ارتفاعشان می باشد. در این شرایط قیمت لوستر با ارتفاع بلندتر گران تر خواهد بود که دلیل اصلی آن استفاده بیشتر از متریال های مختلف برای بدنه، کریستال و حباب های می باشد. علاوه براین، در اغلب مواقع با افزایش ارتفاع لوستر، برای حفظ زیبایی ظاهری و افزایش کارایی آن، به تعداد شاخه های لوستر نیز اضافه خواهد شد که در ارزش نهایی آنها موثر است.

مدل و سبک لوستر

 

مدل های موجود برای لوستر از گذشته تا امروز با تغییر و تحول زیادی روبرو شده اند و در حال حاضر با دنیایی از انواع آنها روبرو هستیم. مدل و سبک به کار رفته در ساخت لوستر بر قیمت اثر می گذارد و به همین خاطر است که به عنوان مثال، قیمت لوستر کلاسیک گران تر از لوستر فانتزی می باشد. در لوسترهای مدرن نیز شاهد تفاوت زیاد قیمت ها در مدل های مختلف آن هستیم و در طرح و مدل هایی که ترکیبی هستند، بیشترین نرخ را خواهند داشت. البته برخی از لوسترهای موجود در بازار آنتیک بوده و علاوه بر جنس، اندازه و ابعاد آنها، قدمت و سبک به کار رفته در این مدل آویز بر قیمت گذاریشان اثرگذار است.

در لوسترهای سقفی ال ای دی در اغلب مواقع مساحت را برای تعیین قیمت آن در نظر میگیرند. از آنجا که هر چه مساحت بیشتر باشد، تعداد ال ای دی بیشتری در آن به کار می رود، در نتیجه قیمت لوستر سقفی ال ای دی به آن وابسته خواهد بود.

 

خرید ارزان قیمت لوستر

 

همان طور که در این مطلب اشاره شد، نرخ های تعیین شده برای انواع لوستر بسیار متنوع و متفاوت می باشند. تفاوت قیمت زیاد در این گروه از لوازم نورپردازی و دکوراتیو باعث میشود تا در مراجعه حضوری به فروشگاه ها انتخاب سختی داشته باشیم. یکی از بهترین راه ها برای خرید لوستر با قیمت مناسب، خرید اینترنتی آن می باشد. با خرید اینترنتی لوستر از فروشگاه های معتبر می توان قیمت ها را بر اساس مدل، جنس و اندازه و ارتفاع با هم مقایسه و بهترین ها را خریداری کرد.

فروشگاه وودوهوم به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش انواع لوستر و آویزهای مدرن و کلاسیک، تنوع مناسبی را برای خرید این گروه از وسایل دکوراسیون داخلی فراهم نموده است. با ورود به این فروشگاه می توان مشخصات هر یک از گزینه های مختلف از جمله جنس، ارتفاع و قیمت لوستر را مشاهده نمود و در کمترین زمان و در یک نگاه انتخاب را انجام داد.