مشاهده همه محصولات

لوستر کریستالی

لوستر کریستالی بخاطر جلوه و درخشش بسیار زیادی که دارد، از بهترین انتخاب ها برای محیط هایی با دکوراسیون مدرن و کلاسیک می باشد. به عبارت دیگر، این نوع لوستر در منازل و محیط های تجاری و اداری با سبک های مختلف کاربرد گسترده ای داشته و از محبوبیت بالای برخوردار است. در ادامه نگاهی به ویژگی های انواع لوستر کریستالی و نکات مهم در خرید آنها خواهیم داشت. با فروشگاه وودوهوم همراه باشید.

پادکست لوستر کریستالی


در ادامه خواهیم خواند:

  1. لوستر کریستالی چیست؟
  2. انواع لوستر کریستالی
  3. چرا لوستر کریستالی بخریم؟
  4. چطور لوستر کریستالی بخریم؟

 

لوستر کریستالی

 

لوستر کریستالی یکی از انواع لوستر مدرن است. لوستر کریستالی نوعی لوستر است که از قطعات ریز کریستال تشکیل شده است و در فضا های خانگی مانند آشپزخانه، راهرو، اتاق خواب و فضاهای کاری قابل کاربرد دارد.

 

لوستر کریستالی چیست؟

لوستر های کریستالی باعث زیبایی هر چه تمام تر فضایی می شود که قرار است لوستر در آن جا نصب شود، علاوه بر آن وجود حباب طرح دار که روی سقف می افتد باعث یک نوع نور پردازی زیبای اضافه ای اضافی می شود.

به لوستر و آویزهای رشته ای و سقفی که در آنها از دانه های ریز و درشت شیشه و کریستال استفاده شده است، اصطلاحا لوستر کریستالی گفته میشود. ابعاد، ارتفاع، مدل، رنگ و قیمت این گروه از لوستر تنوع بسیار بالایی داشته و با توجه به محیط مورد نظر می توان گزینه های مختلفی را خریداری نمود. کریستال های به کار رفته در لوستر با توجه به جنس و کیفیت و برند تولید کننده آنها نوردهی و درخشش متفاوتی دارند. به طوریکه زیباترین جلوه در این نوع لوستر را می توان در نمونه هایی مشاهده کرد که از کریستال های اروپایی و ترک در آنها استفاده شده است.

در یک دسته بندی کلی و بر اساس رنگ کریستال ها، این گروه از لوسترها را می توان به کریستال های سفید، زرد و طلایی تقسیم نمود. به لوسترهای کریستالی که در رنگ های زرد یا طلایی تولید میشوند، اصطلاحا لوسترهای شامپاین نیز گفته میشود.

لوستر ها در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته ی مدرن و کلاسیک تقسیم می شوند. همه ی ما لوستر کریستالی را در لوستر فروشی ها دیده ایم، لوستر هایی که پر از کریستال هستند؛ در ادامه با هم خواهیم خواند که لوستر کریستالی که یکی از انواع لوستر مدرن است چیست و انواع آن کدام است.

 

لوستر کریستالی یکی از انواع لوستر مدرن است. لوستر کریستالی نوعی لوستر است که از قطعات ریز کریستال تشکیل شده است و در فضا های خانگی مانند آشپزخانه، راهرو، اتاق خواب و فضاهای کاری قابل کاربرد دارد. لوستر های کریستالی باعث زیبایی هر چه تمام تر فضایی می شود که قرار است لوستر در آن جا نصب شود، علاوه بر آن وجود حباب طرح دار که روی سقف می افتد باعث یک نوع نور پردازی زیبای اضافه ای اضافی می شود.

 

انواع لوستر کریستالی کدام است؟

لوستر کریستالی انواع و اقسام مختلفی دارد. تنوع لوسترکریستالی مانند سایر لوستر ها زیاد است که این موضوع کمی انتخاب را سخت خواهد کرد؛ برای خریدی مطمئن و خوب حتما به فضای خانه و متراژ آن و مقدار بودجه ی خود دقت کنید؛ چون لوستر هایی که قرار است بخرید در فضای فروشگاه می بینید شاید به نظر شما عالی بیاید در حالی که آن لوستر برای خانه ی شما خوب نباشد. لوستر کریستالی سقفی به دو دسته ی مسطح و آبشاری تقسیم می شود که معیار دسته بندی آن شکل آویزان بودن یا نبودن آن است. در یک نوع تقسیم بندی دیگر، لوستر های کریستالی بر اساس شکل ظاهری به چند دسته تقسیم می شوند مانند لوستر های کریستال چهارگوش، مدرن و گرد و ... .

لوستر کریستالی

انواع لوستر کریستالی

با توجه به درخشش بسیار زیبا و جلوه ای که کریستال به محیط می دهد، در تمام سبک های طراحی و ساخت آویز از کریستال استفاده میشود. از پرطرفدارترین انواع لوستر کریستالی می توان به موارد زیر اشاره نمود:


برخلاف گذشته که اغلب منازل و محیط های مسکونی بیشتر به سمت سبک های کلاسیک و کمی شلوغ گرایش داشتند، در دنیای امروز سادگی حرف اول را میزند. به طوریکه دکوراسیون مدرن هر روز در حال توسعه و پیشرفت بوده و بیشتر مورد توجه قرار میگیرد. اما سادگی در این سبک به معنای کنار گذاشتن زیبایی نیست و استفاده از لوستر مدرن کریستالی می تواند فضایی بسیار زیبا را برای این محیط ها به ارمغان آورد.

لوستر مدرن کریستالی

لوسترهای مدرن کریستالی به چند گروه دیگر تقسیم می شوند که از مهم ترین آنها می توان به لوستر سقفی کریستالی و لوستر آویز کریستالی اشاره نمود.

لوستر سقفی کریستالی

در نوع سقفی این لوسترها دانه های درشت و ریز کریستال به ارتفاع تقریبا کم بر روی صفحه نصب شده روی سقف متصل می باشند. این گروه از لوسترهای کریستالی تنوع بالایی از نظر قیمت، طرح و اندازه داشته و می توان برای محیط های مختلف مانند سالن پذیرایی، اتاق خواب و حتی آشپزخانه نیز از آنها استفاده کرد.

لوستر آویز کریستالی

برای محیط هایی که دارای سقف های بلند می باشند و از نظر هزینه محدودیتی در خرید لوستر نمی باشد، لوستر آویز کریستالی از بهترین انتخاب ها خواهد بود. این نوع آویز بخاطر داشتن شاخه های بلند کریستالی جلوه بسیار منحصر به فردی را در محیط ایجاد نموده و فضا را کاملا مجلل میکنند. این گروه از لوسترها را نه تنها در محیط مسکونی، بلکه در تالارها و مراکز تجاری نیز می توان استفاده نمود.

 

تماس با ما وودووهوم

 

لوستر کریستالی

 

بیشتر بخوانیم : معرفی انواع پاف ها و کاربرد آنها در ظاهر خانه

لوستر کریستالی کلاسیک

بیشترین کاربرد لوسترهای کریستالی در محیط هایی با سبک های کلاسیک می باشد. چون در دکوراسیون کلاسیک تجملات و زرق و برق یکی از مهم ترین ویژگی هایی می باشد که مشاهده میشود. نکته مهمی که در این گروه از لوسترها برای سبک های کلاسیک وجود دارد، شاخه ای بودن لوستر است. دانه های کریستال در این نوع لوستر از شاخه های متعدد آن آویز بوده و با تنوع زیادی که در شکل و تراش آنها ایجاد میشود، نورپردازی فوق العاده ای خواهند داشت.

لوستر کلاسیک کریستالی در برخی از مواقع ممکن است بدنه ای از جنس برنز و یا کریستال داشته باشند که از نظر قیمت با هم تفاوت زیادی خواهند داشت.

لوستر کریستالی

چرا لوستر کریستالی بخریم؟

علیرغم تنوع بسیار بالایی که در صنعت تولید لوستر در تمام دنیا وجود دارد، لوسترهای کریستالی بیشتری طرفدار را دارند. دلیل این انتخاب و استقبال زیاد مزایا و ویژگی های مثبتی می باشد که در این نوع آویز و لوستر وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نورپردازی زیاد

استفاده از کریستال های تراش خورده با طرح های مختلف علاوه بر زیبایی صد چندان آنها، نورپردازی را تا حد زیادی تقویت می کنند. در نتیجه می توان در فضاهای کوچک با سقف های کوتاه از این نوع لوستر استفاده نمود تا فضا روشن تر و بزرگتر جلوه کند.

 

قیمت مناسب لوستر

لوسترهای کلاسیک و برنزی و یا نمونه های کریستالی آویز دارای قیمت های نسبتا بالایی هستند. در مقابل می توان برای صرفه جویی در هزینه ها، نمونه های مدرن و کوچکتر را که طراحی و ساخت آنها از کریستال استفاده شده است انتخاب و خریداری کرد. البته لازم به ذکر است که قیمت لوستر کریستالی با توجه به تعداد کریستال ها و همچنین برند تولید کننده آنها تعیین میشود. به طوریکه کریستال های چینی ارزان ترین و اروپایی و ترک بیشترین قیمت را دارند. در نتیجه می توان با خرید لوستر کریستالی چینی با هزینه کمتر محیط اطرافتان را زیبا و کاملا درخشان کنید.

تنوع بالا در طرح لوستر

از دیگر ویژگی های مثبت این گروه از لوسترها می توان به کاربرد گسترده آنها در سبک های مختلف اشاره نمود. علاوه بر سبک های مدرن و کلاسیک، می توان نمونه های بسیار زیبا را در میان لوستر چوبی کریستالی مشاهده کرد که تلفیق بسیار زیبایی را بوجود آورده اند. لوستر گرد، مربع، رنگی، سفید و دیواری همگی تنوع بسیار بالایی داشته و می توان متناسب با محل مورد نظر برای نصب آنها، گزینه های ارزان و زیبایی را خریداری کرد.

لوستر کریستالی

 

بیشتر بخوانیم : چطور بهترین لوستر آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

چطور لوستر کریستالی بخریم؟

طراحان، برندها و تولیدکننده های داخلی و خارجی تنوع بسیار بالایی را در طراحی آویزهای کریستالی و سایر سبک ها به کار میبرند که بر همین اساس قیمت های متفاوتی خواهند داشت. بهترین گزینه برای انتخاب و خرید لوستر کریستالی بر اساس سبک و قیمت مورد نظر، خرید اینترنتی می باشد. خرید اینترنتی لوستر فضایی کاملا رقابتی را فراهم نموده و باعث میشود بتوانید از تخفیف های بسیار مناسب در حین خرید بهره مند شوید.

فروشگاه اینترنتی وودهوم به عنوان یکی از مراکز معتبر در فروش انواع لوستر مدرن، کلاسیک، فانتزی، آنتیک در طرح و قیمت های مختلف می باشد. این مجموعه در سراسر ایران دارای شعب متعددی بوده و اطلاعات کاملی درباره قیمت، اندازه و نوع و شکل کلی لوستر را برای هر یک از محصولات خود ارائه می دهد. با توجه به تعدد زیاد شعبه های این مجموعه، در کمترین زمان ممکن بعد از خرید سفارشتان تحویل داده خواهد شد.

 

نکات قابل توجه در خرید لوستر کریستالی

اولین و مهم ترین نکته در مورد جنس کریستال خواهد بود. در بازار لوستر ایران، بیشتر لوستر های کریستالی از کریستال های چینی، اتریشی و مصری تولید می شود؛ دقت کنید که کریستال به کار رفته در لوستر کریستالی از کدام کشور است و بدانید که آیا آن کشور واقعا آن نوع کریستال را تولید می کند یا خیر.

اگر قصد خرید لوستر کریستالی را دارید باید به سه سوال پاسخ دهید. اولین سوال: سقف خانه ی شما چقدر ارتفاع دارد؟ دومین سوال: کاربرد از فضا چیست؟ خانگی یا کاری؟ سومین سوال: وسعت فضای مورد نصب چقدر است؟

شما با پاسخ به این سوالات می توانید متوجه شوید که آیا خرید لوستر کریستالی کار درستی خواهد بود یا خیر.

 

سوالات متداول

لوستر کریستالی چیست؟

لوستر کریستالی یکی از انواع لوستر مدرن است. لوستر کریستالی نوعی لوستر است که از قطعات ریز کریستال تشکیل شده است و در فضا های خانگی مانند آشپزخانه، راهرو، اتاق خواب و فضاهای کاری قابل کاربرد دارد.

انواع لوستر کریستالی کدام است؟

لوستر مدرن کریستالی

لوستر کریستالی کلاسیک

چطور لوستر کریستالی بخریم؟

بهترین گزینه برای انتخاب و خرید لوستر کریستالی بر اساس سبک و قیمت مورد نظر، خرید اینترنتی می باشد.

 

 
بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل
 
  • آیا لوسترهای کریستالی قدیمی شده اند؟

لوسترهای کریستالی منسوخ نشده اند اما هنوز هم سبک دارند. این چراغ های تزئینی در طرح های منحصر به فرد برای اتاق خواب ، اتاق نشیمن ، اتاق غذاخوری ، اتاق کودک و غیره موجود است. اگر به دنبال خرید لوستر کریستالی برای مصارف داخلی یا خارجی هستید ، ما ایده های جالبی در اینجا برای شما داریم.

  • با بلورهای لوستر چه می توانید انجام دهید؟

از بلورهای یک لوستر برای خلق آثار هنری مانند مجسمه سازی استفاده کنید. کریستال ها با ویژگی های بازتابی خود می توانند برای ایجاد منشور یا افزودن درخشش به مجسمه استفاده شوند. از مواد دیگر به همراه بلورها مانند سیم ، خاک رس یا شیشه برای ایجاد یک قطعه دلپذیر استفاده کنید.

  • آیا کریستال لوستر منعکس کننده است؟

کریستال دارای انواع درجه های مختلف کریستال است که هرکدام ویژگی های انعکاسی منحصر به فرد خود را دارند. به طور کلی ، گریدهای گران تر و دستی براق تر هستند.