لوستر آشپزخانه

 

 لوستر آشپزخانه

لوستر آشپزخانه یکی از مهم ترین لوازم موجود در این بخش از منزل می باشد که نه تنها از نظر زیبایی اهمیت بالایی دارد، بلکه از بعد روانشناسی نیز باید به آن توجه داشت. با توجه به اینکه خانم های خانه دار بیشترین زمان خود را در آشپزخانه سپری می کنند، در نتیجه باید با انتخاب و خرید لوستر آشپزخانه استاندارد فضای مناسبی را برای آرامش و ایجاد حس خوشایند در آنها فراهم نمود. مانند سایر انواع آویز، لازم است در خرید آویز آشپزخانه نیز به چند نکته مهم دقت داشته باشید که در ادامه فروشگاه  وودوهم به آن اشاره خواهد نمود.

 

در ادامه خواهیم خواند:

  1. چرا خرید لوستر آشپزخانه ضرورت دارد؟
  2. بهترین نوع لوستر آشپزخانه
  3. چطور بهترین لوستر آشپزخانه را انتخاب کنیم؟
  4. دقت در تمیز کردن لوستر
  5. رنگ لوستر
  6. چطور بهترین لوستر آشپزخانه جدید را بخریم؟

 

چرا خرید لوستر آشپزخانه ضرورت دارد؟

با گذر زمان نه تنها وسایل دکوراتیو با تغییر و تحول مواجه شدند، بلکه طراحی داخلی ساختمان ها نیز چهره ای جدید به خود گرفتند. به طوریکه به مرور دیوار آشپزخانه ها حذف گردید و در حال حاضر فضای نشیمن یا سالن پذیرایی تنها با کانتر از آن جدا شده است. به همین خاطر می توان گفت زیبایی فضای داخلی منزل تا حد زیادی به آشپزخانه بستگی دارد. نورپردازی مناسب در آشپزخانه باعث میشود تا رنگ کابینت ها جلوه بهتری داشته و زیباتر دیده شوند.

علاوه براین، تمام افراد خانواده برای استراحت های کوتاه و صرف نوشیدنی و غذا ساعاتی را در این نقطه از خانه گرد هم می آیند. در نتیجه باید از نظر روانشناسی فضایی با نورپردازی کاملا مناسب در این بخش فراهم کرد تا تمام افراد حاضر در آن به آرامش خوبی دست پیدا کنند. انتخاب لوستر آشپزخانه در رنگ و اندازه با نورپردازی مناسب و استاندارد می تواند شرایط روحی بسیار خوبی را برای افراد خانواده فراهم کند و البته غذا نیز جلوه بهتری خواهد داشت.

 

لوستر آشپزخانه - فروشگاه وودوهوم

بهترین نوع لوستر آشپزخانه

لوسترهای طراحی و تولید شده با سبک های مختلف، در مکان های گوناگونی کاربرد دارند. در نتیجه می توان از مجموعه بسیار گسترده انواع آویز، نمونه های خوبی را برای آشپزخانه انتخاب کرد. از بهترین نوع لوستر آشپزخانه می توان به نمونه های زیر اشاره نمود:

 

لوستر فانتزی آشپزخانه

لوستر فانتزی آشپزخانه یکی از پرکاربردترین گزینه ها در میان آویزهای مختلف می باشد که بخاطر سادگی آنها بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند. انتخاب لوستر اسپرت آشپزخانه با رنگی متناسب با رنگ کابینت ها و سایر لوازم موجود در این محیط می تواند نورپردازی و سادگی را در کنار هم تلفیق کند. این نوع آویز در طرح و رنگ های مختلفی طراحی و تولید شده و از نظر قیمت نیز در حد نسبتا ارزان و مطلوبی قرار دارند.

 

لوستر آشپزخانه کلاسیک

هنوز هم خانه های زیادی هستند که بخاطر داشتن متراژ بالا، فضای بزرگی را به آشپزخانه اختصاص می دهند. در این محیط ها می توان براحتی سبک کلاسیک را برای دکوراسیون داخلی انتخاب نمود و میز غذاخوری و صندلی و سایر وسایل را با بر همین اساس خریداری نمود.

استفاده از لوستر کلاسیک آشپزخانه در این شرایط انتخاب مناسبی خواهد بود و جلوه و نورپردازی فوق العاده زیبایی را به همراه خواهد داشت. البته توجه داشته باشید که در محیط آشپزخانه از لوسترهایی استفاده میشود که تعداد شاخه های کمتری داشته باشند تا محیط بزرگتر به نظر برسد.

 

چطور بهترین لوستر آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

با نگاهی گذرا به لوسترهای موجود در بازار، کاملا پی به تنوع بالا در آنها خواهید برد. واقعیت این است که هر یک از انواع لوستر برای محیط های خاصی کاربرد داشته و نمی توان گفت کدام آویز را می توان همزمان در پذیرایی، آشپزخانه و محیط های تجاری و اداری به کار برد. برای خرید آویز آشپزخانه لازم است چند نکته را مد نظر داشته باشید تا در نهایت از انتخابتان لذت ببرید.

 

لوستر آشپزخانه - فروشگاه وودوهوم

 

توجه به ابعاد لوستر

در اغلب مواقع فضای اختصاص داده شده به آشپزخانه کمتر از سایر بخش های منزل می باشد. در نتیجه باید توجه داشته باشید، لوسترهایی را برای آن انتخاب کنید که ارتفاع و قطر زیادی نداشته باشند. چون این نوع لوستر باعث کوچکتر دیده شدن فضای داخلی خواهد شد و علاوه براین، جلوه مناسبی نداشته و فضا شلوغ بنظر خواهد رسید.

علاوه بر ارتفاع سقف و بزرگی محیط، لازم است به میز غذاخوری که لوستر در بالای آن نصب میشود نیز توجه داشته باشید. در حالت کلی بهتر است لوسترهایی را انتخاب کنید که پاین ترین نقطه آنها تا سطح میز 30 تا 36 اینچ فاصله داشته باشد. علاوه براین، قطر لوستر حدود نصف تا دو سوم عرض میز باشد. در این صورت نور لامپ ها چشم افراد را اذیت نخواهد کرد و زیبایی مناسبی را به محیط می بخشد.

 

دقت در تمیز کردن لوستر

 

از مهم ترین نکاتی که در خرید لوستر آشپزخانه باید به آن توجه داشت، نحوه تمیز کردن آنها می باشد. فضای آشپزخانه بخاطر سرخ کردن مواد غذایی و وجود رطوبت در هوا خیلی زود کثیف میشود. به طوریکه لکه های روغن و چربی بر روی کابینت، میز غذاخوری و لوستر نمایان میشود. در نتیجه بهتر است گزینه هایی را انتخاب کنید که براحتی قابل تمیز کردن باشند و تا حد امکان از لوسترهای کریستالی استفاده نکنید.

 

رنگ لوستر

با توجه به سبک کلی به کار رفته در محیط آشپزخانه و رنگ کابینت ها که به شدت جلوه می کنند، باید بتوانید آویز مناسبی را انتخاب کنید. برخلاف لوسترهای کلاسیک که در رنگ محدودیت دارند، در لوسترهای فانتزی و اسپرت می توان تنوع رنگ بسیار بالایی را مشاهده نمود.

علاوه بر رنگ بدنه لوستر، بهتر است به رنگ لامپ ها نیز توجه داشته باشید. در حالت کلی بهتر است ترکیبی از رنگ سفید و زرد را برای این بخش در نظر بگیرید تا فضا کاملا آرامش بخش باشد.

 

چطور بهترین لوستر آشپزخانه جدید را بخریم؟

اگر به دنبال گزینه ای مناسب برای خرید لوستر جدید آشپزخانه، پذیرایی و حتی تجاری و اداری می باشید، ما به شما فروشگاه  وودوهوم را پیشنهاد می کنیم. این مجموعه با ارائه تنوع بسیار بالایی در انواع لوستر به سبک و رنگ های مختلف با قیمت مناسب شرایطی را فراهم می کند تا حق انتخاب بالایی در زمان خرید داشته باشید.

علاوه براین، ارائه اطلاعات و مشخصات کامل درباره جنس، ارتفاع و ابعاد و قیمت هر یک از محصولات باعث میشود تا مقایسه بهتر و آگاهانه ای داشته باشید. برای ارتباط با مجموعه وودوهوم و دریافت اطلاعات شعب این مجموعه در شهر محل سکونت خود کافیست از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده نمایید.